1. İlk olarak internet sitemizde Formlar altında yer alan Numune Analiz İstek Formu'nu ve Analizi İstenen Parametreler Formu’nu doldurunuz. Birden fazla numunede değişik parametrelerin analizi isteniyorsa, Analizi İstenen Parametreler Formu her farklı analiz isteği için 1 adet doldurulmalıdır. Ancak değişik numunelerde aynı parametreler isteniyorsa tek bir form doldurmak yeterli olacaktır.
  2. Doldurulan Numune Analiz İstek Formu’nu ve Analizi İstenen Parametreler Formu’nu Bölüm Sekreterliğine e-posta ile iletilmesi gerekmektedir (gkalkan {at} metu.edu.tr).
  3. Numune Analiz İstek Formu'nun "Analiz Tutarı" teklifimiz bilgisi laboratuvarımız tarafından doldurulduktan sonra size geri dönülecektir.
  4. Numune Analiz İstek Formu üzerinde laboratuvarımız tarafından belirtilen fiyat teklifini kabul ederseniz Bölüm Sekreterliğine 0 312 210 26 41 numaralı telefondan ulaşarak Bölüm Sekreterliği tarafından verilecek Deney Kod Numarasını almanız gerekmektedir. Bundan sonraki tüm adımlarda Deney Kod Numarası kullanılacağından bu numara çok önemlidir.
  5. Laboratuvara numuneyi getirmeden önce Analiz İstek Formu'nda belirtilen T.C. Ziraat Bankası ODTÜ Şubesi: 1537 8980700-5001 nolu hesaba Laboratuvarımız tarafından belirtilen miktarı Deney Kod Numarası belirterek yatırmalısınız.
  6. Numunenin alınıp laboratuvarımıza gönderileceği durumlarda numune alındıktan sonra internet sitemizde mevcut olan Numune Bilgi, Takip ve Kayıt Formu doldurularak, numune ve banka dekontu ile birlikte sizin kurumunuza ait antetli (ve/veya mühürlü) bir kağıda hangi numunede hangi analizlerin yapılacağı yazılarak gönderilmelidir.
  7. Numunenin sizin tarafınızdan alınıp Laboratuvarımıza gönderileceği durumlar için Numune Şartlandırma Yönergesi, Numune Nakil ve Kabul Yönergesi hazırlanmıştır. Numune alımı ve naklinden önce bu yönergeleri okumanız yol gösterici olacaktır.
  8. Numunenin Laboratuvarımızda saklanma süresi Azami Numune Saklama Süresi Listesi’nde belirtilmiştir. Geri istenen numuneler için bu süre bitmeden numune Laboartuvarımızdan geri alınmalıdır. Azami saklama süresi geçen numunelerden dolayı Laboartuvarımız hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.