SSS

S. Yaz stajımı yurtdışında yapabilir miyim?
C. ENVE 300 ve ENVE 400 derslerinin gereklerini yerine getirdiğiniz sürece, yaz stajınızı herhangi bir ülkede yapabilirsiniz. IAESTE gibi özel programlar için başvurabilir veya kendiniz bir başvuru yapabilirsiniz.
S. Yaz stajımı kış ara tatilinde yapabilir miyim?
C. Stajınızı belirlenen yarıyıldan daha erken yapmanıza izin verilmemektedir. Yani, yaz stajınızı yapmak için 4. yarıyıl veya o yarıyıl için gerekli olan ders yükünüzü tamamlamanız gerekir. Ancak, Bahar döneminde ENVE 300 ve ENVE 400 derslerinin açılması ve gerekli ders yüklerinin tamamlanış olması şartıyla Bahar dönemi için kayıt yaptırabilirsiniz. Aynı durum ENVE 400 için de geçerlidir.
S. Yaz stajımı iki farklı yerde yapabilir miyim?
C. Stajınızı 4 hafta boyunca aynı yerde blok olarak yapmanız ve bu çalışma hakkındaki raporunuzu sunmanız gerekmektedir. Dersin gerekliliklerini yerine getirdiğiniz sürece, diğer yerlerde ek olarak yaz stajı yapabilirsiniz. Fazladan yapılan bu stajların ders için geçerliliği olmayacak, ancak size daha fazla deneyim sağlayacaktır. Bu nedenle, kişisel gelişiminiz için ek yaz stajları yapabilirsiniz. 4 haftalık stajınızı farklı şirketlere dağıtmanıza izin verilmemektedir.